Download Free Designs http://bigtheme.net/ Free Websites Templates

Bu yıl 7.’si gerçekleştirilecek olan ‘Bilim Şenliği' şenlik statüsünü aştı ve artık ‘Science Expo’ adıyla anılacak.. ‘Science Expo’, ‘Geleceğin Teknolojileri’ ana konseptiyle, 26 – 29 Nisan 2018 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek.

Geleceğin Teknolojileri’ ana konsepti ile Bursa TÜYAP Fuar Merkezi’nde, 26 – 29 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacak. ‘7. Science Expo’da atölye çalışmaları, bilim gösterileri ve konferansları, bilimsel sergiler, simülatörler, robot şenliği, insansız hava araçları uçuşları ve drone gösterileri yapılacak. 

Geleceğin Teknolojileri’nin alt başlıkları; “Akıllı uygulamalar, yazılım mühendisliği, arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, robotlar, endüstri 4.0, biyoteknoloji ve yapay zeka konularında gerçekleşecek.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM), Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ‘7. Science Expo Proje Yarışması’ hakkında bilgilere   www.sciencexpo.org adresinden ulaşabilirsiniz. Yarışmaya başvurular 30 Mart 2018 tarihine kadar yapılabilecek. Toplam 110.000 TL ödülün dağıtılacağı ve 6 kategoride yapılacak yarışmada finale kalan 50 proje de sergilenecek. Dereceye girenlerin dışında finale kalan tüm projelere mansiyon ödülü verilecek. Yarışma kategorileri ‘Çocuk Mucitler’, ‘Genç Mucitler’, ‘Usta Mucitler’, ‘İnsansız Hava Araçları’, ‘Drone’ ve ‘Autodesk 3B Tasarım ve Mühendislik’ olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak ‘3 boyutlu Tasarım ve Mühendislik’ kategorisi de ‘Science Expo Proje Yarışması’ kapsamında yer alacak. Bu yarışma kategorisiyle ülkemizdeki endüstriyel tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerimize destek verilmesi hedefleniyor.

Teknik Şartnameleri aşağıdan indirerek inceleyebilir ve inceleme sonrasında basvuru.bursabilimsenligi.org adresine girerek katılacağınız kategori ile ilgili başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Science Expo Proje Yarışması Kitapçığı

Tasarla Yap Uçur 2018 Şartname

Drone 2018 Şartnamesi

Autodesk Tasarım Yarışması 2018 Şartname

Tüm bilimseverleri başımıza icat çıkarmaya davet ediyoruz !!